Monety bulionowe - jakie kupować?

American EagleRosnąca niepewność na rynkach finansowych i postępująca rok do roku inflacja skłaniają do inwestycji w metale szlachetne. Choć na rynku dostępny jest bardzo duży wybór sztabek złota (nasz sklep ze złotem ma ich w ofercie kilkanaście), to złote monety cieszą się stale ogromną popularnością i przez wielu są preferowaną formą inwestycji w złoty kruszec. Wybijane dosłownie na całym świecie omawiane przez nas złote monety cechują się najwyższą jakością i uznaniem inwestorów.

Które złote monety warto wybrać?

Zdecydowanie te, które cieszą się największą popularnością nie tylko w Polsce, ale także zagranicą. Na popularność monety wpływ ma wiele czynników, niemniej jednak kluczowa jest renoma mennicy, jakość wykonania i odpowiednia certyfikacja. Złoto inwestycyjne przechowa wartość w czasie pod warunkiem możliwości udokumentowania jego rzeczywistej wartości i jakości. Kupując takie monety bulionowe, jak Philharmoniker, Krugerrand, Maple Leaf, American Eagle, czy chociażby Gold Nugget zwiększamy prawdopodobieństwo inwestycji w uznane i renomowane aktywa. Przyjrzyjmy się pokrótce każdej z nich. Wymienione powyżej złote monety, jak i pozostałe (między innymi Libertad, Australijski Nugget, Bestie Królowej czy African Wildlife) dostępne są w naszym sklepie internetowym ze stosownymi certyfikatami autentyczności oraz jakości.

Philharmoniker – austriacki klasyk

Philharmoniker, czyli Wiedeńscy Filharmonicy to jedna z najpopularniejszych monet bulionowych, której wyróżnikiem jest wybijanie przez mennicę z ponad osiemsetletnimi tradycjami. Produkowana jest ona wyłącznie z 24-karatowego złota, a o jej niesłabnącej popularności świadczą choćby regularne bardzo wysokie pozycje w rankingach Światowej Rady Złota. Jej uznanie i honorowanie na rynkach finansowych zwiększa prawdopodobieństwo upłynnienia aktywów, a oferowane przez nas certyfikaty sprzedawanych monet w stanie menniczym sprawiają, że Philharmoniker stale gości w portfelach inwestorów. Moneta dostępna jest w  wariantach 1 oz, 1/2 oz, a także 1/10 oz wybitych na przestrzeni ostatnich lat.

krugerrand 1 oz

Południowoamerykański Krugerrand

Jej nazwa wywodzi się od Paula Krugera – ówczesnego prezydenta RPA i randa – waluty tego kraju. Historia monety sięga 3 lipca 1967. W przeciwieństwie do wspomnianego wcześniej Philharmonikera, Krugerrandy wybijane są ze złota 22-karatowego z domieszką miedzi. Monety dostępne są w wariantach: Krugerrand 1 oz, 1/4 oz, 1/2 oz oraz 1/10 oz. Domieszka miedzi czyni z monety jedną z najbardziej charakterystycznych na rynku pozycji dla inwestorów, a Rand Refinery, która wybija tą monetę uznawana jest na całym świecie jako jedna z najbardziej renomowanych mennic, czego potwierdzeniem są liczne jej certyfikaty. Ciekawostką jest fakt, że użycie do jej produkcji miedzi czyni tą monetę zdecydowanie bardziej wytrzymałą i twardą.

Maple Leaf – kanadyjski numer jeden

Bity ze złota, palladu, platyny,, a także jako srebrne monety bulionowe, Maple Leaf emitowany jest przez kanadyjską Mennicę Królewską. Złoty Maple Leaf oferowany w wadze 1, 1/2, 1/4 oraz 1/10 uncji wytwarzany jest wyłącznie ze złota złóż kanadyjskich. Charakterystyczny złoty liść oraz wizerunek Królowej Elżbiety II to główne znaki rozpoznawcze złotej monety wybijanej od 1979 roku wyłącznie z najlepszej próby 999,9.

American Eagle – popularny amerykański złoty orzeł

Jedna z najpopularniejszych na świecie monet, oficjalna złota moneta bulionowa Stanów Zjednoczonych. Analogicznie do Maple Leaf, American Eagle wytwarzany jest jedynie ze złóż zlokalizowanych na terenie USA. 22-karatowe złoto w procesie produkcji uzupełnione jest domieszką miedzi oraz srebra (złoto stanowi 91,67% wagi monety, miedź - 5,33%, natomiast srebro – 3%). Charakterystyczny orzeł z rozpostartymi skrzydłami nad gniazdem z młodymi uzupełnia awers z podobizną kobiety będącej symbolem wolności.

gold nugget 1 oz

Gold Nugget - australijski złoty samorodek z Perth Mint

Trudno o bardziej popularny symbol Australii, aniżeli kangur. Ten znajdujący się na monecie Gold Nugget wraz z podobizną Królowej Elżbiety II stanowi jej cechy wyróżniające. Moneta występuje w klasycznych wariantach Gold Nugget 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz oraz 1/10 oz, ale bite są także 1/20 oz, 2 uncje, 10 uncji i kilogram 24-karatowego złota. Australian Gold Nugget bity jest od 1986 roku przez mennicę Perth Mint.

Złoto inwestycyjne - na co należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego, czy zamierzamy kupić złote lub srebrne monety, czy metale szlachetne pod postacią sztabek, warto wybrać sprzedawcę, który zaproponuje nie tylko atrakcyjne ceny, ale także może zagwarantować wysokie bezpieczeństwo realizacji transakcji, doświadczenie i odpowiednią poufność. W naszym sklepie oferujemy produkty, których autentyczność potwierdzona jest wiarygodnymi certyfikatami. Niewątpliwą zaletą metali szlachetnych jest brak powiązania z systemem bankowym i anonimowość, która jest dla nas priorytetem. Udostępniamy między innymi poradnik, który krok po kroku opisuje w jaki sposób zakupić złoto lub srebro na 79th Element całkowicie anonimowo bez podawania danych osobistych.

W 79th Element wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując skup metali szlachetnych po atrakcyjnych stawkach z marżą wynoszącą cztery procent. To komitent ustala cenę, za jaką chce sprzedać posiadane przez siebie aktywa, a do momentu finalizacji transakcji ma możliwość zmiany wyceny, czy rezygnacji ze sprzedaży. Poza wyborem odpowiedniego partnera przy zakupie złota, który jest gwarancją bezpieczeństwa i jakości, kluczowa jest inwestycja w odpowiednią złotą monetę. Te wymienione powyżej to oczywiście tylko niektóre z nich, ale cieszące się wieloletnią popularnością na całym świecie. Zachęcamy do świadomych zakupów poprzedzonych analizą rynku i aktualnych notowań surowców. Odpowiednia wiedza, trafny wybór monet i sztabek połączony z wejściem w inwestycję w odpowiednim momencie będą miały kluczowy wpływ na późniejsze prawdopodobieństwo zwrotu z  dokonanej transakcji.