FAQ

Czy mogę odebrać zamówiony towar osobiście?
Tak, jest to możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Zapraszamy do naszych Oddziałów: we Wrocławiu przy Placu Wolności 7/103, w Warszawie przy ul. Żurawiej 47/215, w Katowicach przy ul. Mickiewicza 10/204 oraz w Gdańsku przy ul. Jana Heweliusza 11/1404.

Gdzie mogę zapoznać się z regulaminem?
Pełna treść regulaminu znajduje się ​tutaj https://79element.pl/regulamin/

Czy mogę sprzedać Wam posiadane monety?
Tak, skupujemy wszelkiego rodzaju produkty z metali szlachetnych, nie tylko monety, ale również złom złota, srebra i platynowców.

Czy jest możliwość całkowicie anonimowego zakupienia towaru bez tworzenia konta w serwisie i bez posiadania konta w banku?
Tak, dokonując zakupu osobistego, do kwoty stanowiącej równowartość 10 000 EUR.

Czy mogę zwrócić zakupiony towar?
Zgodnie z prawem, zwrotowi nie podlegają przedmioty będące prawnymi środkami płatniczymi i złoto dewizowe, analogicznie do tego, że nie można oddać banknotów zakupionych w kantorze. Zwrotowi podlegają wszelkie inne towary na zasadach ogólnych określonych prawem unijnym.

Czy mogę kupić kruszce na firmę?
Tak, ale z wielu względów może to być niekorzystne podatkowo. Więcej szczegółów tutaj link https://slomski.us/2018/03/11/konsekwencje-podatkowo-prawne-zakupu-zlota-inwest ycyjnego-na-firme/

Czy sprzedawca jest płatnikiem VAT?
Tak, nasza firma jest płatnikiem VAT w Polsce.

Czy otrzymam fakturę VAT?
Na życzenie Kupujący otrzymuje fakturę VAT ze stawką ‚ZW’ na produkty ze złota inwestycyjnego. Na srebro nabywca otrzymuje fakturę VAT marża. Na pozostałe produkty obowiązuje stawka 23%.

Czy zapłacę podatek dochodowy sprzedając kruszce?
Nie, jeżeli są one w fizycznym posiadaniu sprzedającego przez ponad 6 miesięcy.

Dlaczego otrzymałem niepodpisaną fakturę VAT?
Zgodnie z prawem faktury nie wymagają podpisu wystawcy: https://www.praca-biznes.pl/czy-faktura-powinna-byc-podpisana

Czy do sprzedawanych produktów dostarczane są certyfikaty?
Tak, do sztabek złota zawsze dostarczany jest certyfikat. W zależności od producenta sztabek, może to być certyfikat wystawiany przez naszą firmę lub certipack, będący jednocześnie opakowaniem i certyfikatem. Do wszystkich produktów inwestycyjnych można zamówić certyfikat wystawiany przez naszą firmę. Koszt wynosi 9 zł.

Dlaczego producenci monet nie dostarczają monet z certyfikatami?
Ponieważ monety nie mają numerów więc nie sposób powiązać certyfikatu z monetą. Ktoś mógłby użyć oryginalnego certyfikatu do uwiarygodnienia fałszywej monety.

Czy można kupić towar taniej, ale z odroczonym terminem dostawy?
Nie prowadzimy tego typu spekulacji i stanowczo odradzamy klientom korzystanie z tego typu ofert. Kupujący ponosi ryzyko, że w ciągu kilkudziesięciu dni realizacji zamówienia sprzedający zbankrutuje lub zwyczajnie ucieknie z pieniędzmi. Takie sytuacje zdarzały się w Polsce wielokrotnie.

Ile trwa dostawa?
Dostawa zajmuje nam do 5 dni roboczych od zaksięgowania przelewu klienta. W przypadku monet importowanych specjalnie na potrzeby danego klienta termin realizacji wydłuża się do 10 dni. Sytuacja epidemiologiczna może również wydłużać okres realizacji zamówienia.

Ile kosztuje przesyłka?
Przesyłka UPS, ubezpieczona do kwoty 50 000 zł kosztuje 30 zł. Przesyłka do Paczkomatu kosztuje 15 zł. Szczegóły są dostępne ​tutaj https://79element.pl/terminy-i-koszty-wysylki/

Czy wysyłacie towar za granicę?
Tak. Wysyłka w obrębie UE kosztuje około 100 zł, ale niestety nie jest objęta ubezpieczeniem i kupujący bierze na siebie odpowiedzialność zaginięcia przesyłki.

Czy można zapłacić przy pomocy bitcoin?
Nie prowadzimy sprzedaży kruszczów za kryptowaluty, ale zapraszamy do zaprzyjaźnionego serwisu ​ bullion79.com.

Czy można płacić walutami innymi niż złotówki?
Przyjmujemy płatności przelewem w walutach EUR, USD, oraz CHF. Transakcja jest rozliczana według kursu średniego NBP w danym dniu, powiększonego o 1% kosztów przewalutowania. Transakcje gotówkowe przyjmujemy wyłącznie w PLN.

Czy przysługuje mi prawo do odstąpienia od umowy kupna?
W przypadku zakupu środków dewizowych, niestety nie ma takiej możliwości. Transakcja jest wiążąca i nie podlega regulacjom dotyczącym dokonywania zakupów w Internecie, które umożliwiają odstąpienie od umowy kupna w ciągu 10 dni. Walory dewizowe podlegają takim samym zasadom jak akcje czy waluta obca – nie można ich zwrócić maklerowi czy kantorowi dlatego, że zmieniliśmy zdanie lub spadła cena.

Ile mam czasu na opłacenie zamówienia?
Przyjmujemy, że zlecenie przelewu zostanie zostanie wykonane “niezwłocznie” po otrzymaniu danych do przelewu, czyli w ciągu maksymalnie kilku godzin.

Czy płatność można podzielić na kilka części w związku z limitami kwoty przelewu?
Dla nas jest to dodatkowa praca księgowa, ale jeżeli nie da się tego uniknąć, to proszę podzielić płatność.

Czy mogę dokonać płatności z konta męża/żony?
Tak, to żaden problem.

Jaką mam gwarancję, że zarobię na zakupionych monetach i sztabkach?
Nie dajemy takiej gwarancji. Metale szlachetne podlegają wahaniom kursów, podobnie jak inne instrumenty finansowe czy surowce. Ceny mogą wzrastać lub spadać, a Kupujący musi mieć tego świadomość, gdyż odpowiedzialność za dokonany zakup spada na niego.

Jaką mam gwarancję, że złoto jest autentyczne?
Na naszym kanale na youtube wszystko jest dokładnie wytłumaczone link https://www.youtube.com/channel/UCR7s0-kHW-gD05nFbPP9BYw

Czy mogę sprawdzić zakupiony towar przy odbiorze?
Oczywiście, jest też możliwość bezpłatnego wykorzystania spektrometru (w Oddziale Wrocław). Bardzo chętnie przeszkolimy nabywcę, jak w prosty sposób można testować numizmaty przy wykorzystaniu linijki menniczej i aplikacji na smartfona. Prosimy jednak o szanowanie czasu naszych pracowników i innych klientów.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny