Zabezpiecz swoją rodzinę inwestując w złoto i srebro

ZADBAJ DZIŚ O BEZPIECZNE JUTRO

WARTO OSZCZĘDZAĆ

O tym, że warto oszczędzać, świadomych rodziców przekonywać nie trzeba. Tuż po narodzeniu dziecka, chcemy zadbać nie tylko o jego zdrowie, dobre warunki bytowe, mądre wychowanie, najlepszą edukację, ale także bezpieczeństwo finansowe w przyszłości. Długoterminowe oszczędzanie to szansa na jego samorealizację, spełnianie marzeń i pewny start w dorosłe życie. Wachlarz możliwości jest ogromny, ale naszym zdaniem to właśnie inwestycja w złoto stanowi niezawodny kapitał i najlepszy wybór dla tych, którzy cenią swoje pieniądze.

Zadbaj o bezpieczeństwo finansowe Twojego dziecka już dziś!

DLACZEGO ZŁOTO?

 • Od ponad 3 tys. lat stanowi niepodważalną wartość na całym świecie.
 • Legendarny środek płatniczy, którego posiadanie w największych kryzysach gospodarczych czy w okresie wojny, warunkowało przetrwanie i dawało poczucie bezpieczeństwa.
 • Umożliwia zachowanie pełnej dyskrecji o stanie naszego majątku – o jego posiadaniu nie są informowane urzędy ani organy nadzoru finansowego.
 • Jak pokazuje historia, jest jedynym środkiem płatniczym, którego nie dotknęła dewaluacja.
 • To nie tylko kolejne zera w (nie)zawodnym systemie komputerowym obsługującym bank, ale konkretny produkt, jaki można przechowywać zgodnie ze swoim uznaniem.
 • Utrzymuje swoją wartość w czasie i przestrzeni– monetę wybitą 100 lat temu możemy dziś sprzedać niezależnie od waluty, jaką się posługujemy i kraju, w jakim jesteśmy.
 • W przeciwieństwie do banknotów, nie można go dodrukować, a jego ilość jest ograniczona.
 • Cechuje się dużą stabilnością w obiegu wewnętrznym i międzynarodowym, wyrażającą się w stosunkowo niewielkich wahaniach cen.
 • Jest łatwo podzielne, wytwarzane w kawałkach od ułamka grama do 400 uncji (12,44 kg),
  co umożliwia pełną decyzyjność oszczędzającego.
 • Posiadanie złota było przez wieki symbolem prestiżu i rozsądnie lokowanych oszczędności.

ZŁOTY KAPTIAŁ TWOJEGO DZIECKA

Wzrost świadomości ekonomicznej społeczeństwa sprawił, że inwestowanie w metale szlachetne staje się coraz bardziej popularne, traktowane jako doskonała forma comiesięcznych oszczędności i gromadzenia kapitału na przyszłość swoich dzieci. Nawet ci, którzy jeszcze niedawno mówili „to nie dla mnie”, „ja się na tym nie znam” dostrzegają przewagę bezpieczeństwa i stabilności, o której trudno mówić w przypadku zakupu funduszy inwestycyjnych, obligacji skarbowych, czy znikomego zysku (na poziomie inflacji), jak to ma miejsce w przypadku nisko oprocentowanych lokat bankowych.

Metodę oszczędzania należy dostosować do możliwości finansowych rodziny:

 • Comiesięczne oszczędzanie na zakup niewielkiej sztabki złota lub monety.

Z myślą o rodzicach planujących odkładać do 200 zł miesięcznie, proponujemy zakup tzw. PCHEŁEK, czyli monetek o wadze 1/25 uncji: https://79element.pl/wszystkie-produkty/180-pchelki-100-gram-zlota.html

 • Sumienne zbieranie gotówki do momentu, gdy możliwy będzie zakup całej uncji złota
  (cena 1 oz to wydatek rzędu 4 600 zł (np.: https://79element.pl/sztabki-zlota/60-1-oz-gold-bar-pamp.html)
 • Skorzystanie z internetowej platformy oszczędzania złota, które wiąże się jednak z ryzykiem posiadania wirtualnego złota do momentu uzbierania odpowiedniej kwoty, umożliwiającej zamówienie konkretnej monety.

ZŁOTE RADY

Zapoznajmy się – choć odrobinę – z rynkiem złota, sytuacją na nim oraz samym kruszcem.

 1. Określmy, ile środków planujemy miesięcznie oszczędzać.
 2. Wybierzmy odpowiadającą nam formę inwestycji. Możemy zdecydować się na złoto notowane elektronicznie, złote wyroby lub – polecane szczególnie jako lokaty długoterminowe – złote monety i sztabki.
 3. Przed zakupem skorzystajmy z rzetelnych porównywarek cen metali szlachetnych m.in.: http://www.zlotyranking.pl/lub http://www.ceny-zlota.pl
 4. Kupujmy złoto tylko u sprawdzonych dostawców: renomowanych dealerów lub w bankach zwłaszcza, jeśli transakcja będzie opiewała na znaczącą kwotę. Jednym z wyznaczników wiarygodności jest kwestia terminu dostawy towaru – odbiór natychmiastowy (w przypadku zakupów bezpośrednich) lub przesyłka w ciągu kilku dni (w przypadku zakupów internetowych).
 5. Nie zapominajmy, że przysługuje nam prawo do anonimowości zakupów: w Polsce można bez okazywania dowodu tożsamości kupić złoto za gotówkę do kwoty 15.000 euro, czyli obecnie ok. 15 uncji.
 6. Zastanówmy się nad sposobem przechowywania zgromadzonych kruszców. Może to być dobrze przemyślane miejsce w domu lub jego najbliższym otoczeniu, ale także skrytka bankowa, której wynajem wiąże się z wydatkiem rzędu 400 zł rocznie.
 7. Pamiętajmy, że ostrożność jest podstawą bezpieczeństwa: o tym, że zdecydowaliśmy się inwestować w złoto, ani tym bardziej, że przechowujemy je od własnym dachem, nie należy informować osób postronnych.
 8. I na zakończenie…życzmy sobie wytrwałości!