Zasady skupu złota, srebra i innych metali szlachetnych

Manipulacje na rynku kruszców mogą doprowadzić do sytuacji, kiedy ceny metali szlachetnych ulegają gwałtownej, a zarazem znaczącej zmianie. Zdarza się niekiedy, że ceny realne są zupełnie oderwane od cen papierowych, a więc wynikających z wartości metali szlachetnych na rynkach. Podczas manipulacji cenami w dół, kruszce stają się niezwykle tanie, co z kolei prowadzi do całkowitego wyprzedania towaru przez naszych dostawców.

Taka sytuacja powoduje, że nasza firma ponosi straty – nie jesteśmy w stanie zrealizować zamówień naszych Klientów, ani prowadzić sprzedaży monet czy sztabek. Niekorzystna dla nas jest także manipulacja cenami w górę. W jej wyniku popyt na kruszce gwałtownie spada, zaś podaż ze strony posiadaczy metali szlachetnych znacząco wzrasta. W takich przypadkach do naszej firmy zgłasza się więcej osób pragnących sprzedać kruszce, niż osób zainteresowanych kupnem.

W konsekwencji nasza firma prowadzi skup platyny, złota i srebra po zawyżonych cenach, a Klienci gotowi je kupić pojawiają się dopiero wtedy, gdy ceny kruszców spadają. Manipulacje na rynku metali szlachetnych prowadzą więc do strat finansowych. Z tych powodów jeśli chodzi o skup monet, 79th Element może zaoferować transakcje na zasadach komisowych.

Poniżej przedstawiamy procedurę obowiązującą przy komisowej sprzedaży biżuterii, monet i sztabek z metali szlachetnych.

Definicje:
Walory - biżuteria, monety lub sztabki wykonane z metali szlachetnych.
Komisant - spółka 79th Element Ag zajmujące się odpłatnie pośrednictwem handlowym.
Komitent - osoba fizyczna lub prawna zlecająca Komisantowi sprzedaż Walorów.
Nabywca - osoba fizyczna lub prawna nabywająca oferowane Walory

1. Komitent dostarcza Walory do siedziby Komisanta, osobiście lub za pośrednictwem kuriera. W przypadku kuriera Komitent pokrywa koszty przesyłki i ubezpieczenia przesyłki.
2. Komitent określa cenę za jaką chce sprzedać Walory. Komitent może zmieniać tą cenę, o ile dany Walor nie został już sprzedany.
3. Komitent przekazuje dane niezbędne do przeprowadzenia transakcji, w tym imię i nazwisko, adres, numer telefonu i numer konta.
4. W przypadku dokonania transakcji sprzedaży Waloru Komisant pobiera opłatę komisową (marżę) w wysokości 4%. Pozostałą kwotę przelewa Komitentowi niezwłocznie po otrzymaniu płatności od Nabywcy.
5. Komitent może wycofać się z niniejszej umowy komisu, o ile dany Walor nie został sprzedany. W takim wypadku może odebrać zdeponowany Walor osobiście (po umówieniu) lub zlecić jego odesłanie, płacąc za koszty przesyłki i ubezpieczenia.

Pozostałe kwestie dotyczące tej procedury regulują artykuły 765 – 773 Kodeksu Cywilnego.

Dlaczego warto?

Oferujemy skup metali szlachetnych na zasadach komisu. Jasne reguły współpracy i możliwość samodzielnego ustalenia przez Klienta ceny oferowanych przedmiotów gwarantuje zadowolenie wszystkich osób decydujących się na taką formę sprzedaży. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie odpowiemy na każde pytanie dotyczące prowadzonego przez nas skupu kruszców. Zapraszamy.