Srebrna moneta Canada 150 Voyageur 2017 - 1 oz

Powiększ

Srebrna moneta o wadze jednej uncji srebra i wartości nominalnej 150 CAD wydana przez Kanadyjska Mennicę Królewską.

Więcej szczegółów

101,00 zł

  • Nominał 5 CAD
  • Średnica 38,00 mm
  • Próba 999,9 / 1.000
  • Waga 31,1 grama
  • Kraj pochodzenia Kanada
  • Grubość 3,15 mm

Srebrna moneta Canada 150 Voyageur jest produkowana przez Kandyjską Mennicę Królewską (Royal Canadian Mint). Krajem pochodzenia jest Kanada. 150 Voyageur nawiązuje do klasycznej, obiegowej monety kanadyjskiej zaprezentowanej w 1935 roku na okoliczność dwudziestopięciolecia (Silver Jubilee) panowania króla Jerzego V. Motyw przewodni – Voyageur – nawiązuje do wczesnej historii Kanady i handlu futrem. Projektantem wzornictwa był Emanuel Hahn.

Awers monety przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II, a także nominał pięciu dolarów i rok produkcji. Złoty odpowiednik 150 Voyageura posiada nominał o wartości stu pięćdziesięciu dolarów. Na rewersie natomiast znajdziemy kajak, w którym znajduje się Voyageur oraz przedstawiciel etnicznych ludów z terenów dzisiejszej Kanady. Pomiędzy nimi leżą futra oznaczone literami „HB” oznaczającymi firmę Hudson’s Bay Company. W tle widzimy ląd oraz drzewo. Otoczka rewersu to informacje o wadze monety (jedna uncja), kruszcu z jakiego jest wytworzona oraz napis Canada 2017. Pod kajakiem znajduje się również fragment flagi Kanady i cyfra 150 symbolizująca lata 1867-2017. W roku 1867 uchwalono Konfederację Kanady, tworząc tym samym nowe państwo.

Poszukując ciekawych możliwości inwestycyjnych warto zainteresować się monetami bulionowymi. Są to złote lub srebrne monety przedstawiające konkretną wartość finansową powiązaną głównie z kursem metalu szlachetnego, z którego jest wykonany egzemplarz. Monety są pięknie zdobione, a ich nazwy i motywy przewodnie nawiązują do ważnych wydarzeń historycznych i mitologicznych, ale również do charakterystycznych zwierząt. Wybierając monetę warto przeanalizować jaka mennica jest producentem, ile monet w serii zostało wyemitowanych oraz jak wygląda aktualna wartość kolekcji na światowych rynkach.

Przechowywanie monet nie jest trudne, choć wymaga pewnego nakładu zainteresowania. Przede wszystkim egzemplarze powinny być trzymane w specjalnych kapslach, które wyeliminują ryzyko uszkodzeń.

Napisz swoją opinię

Srebrna moneta Canada 150 Voyageur 2017 - 1 oz

Srebrna moneta Canada 150 Voyageur 2017 - 1 oz

Srebrna moneta o wadze jednej uncji srebra i wartości nominalnej 150 CAD wydana przez Kanadyjska Mennicę Królewską.