Lunar II Rok Psa 2018 - 1 oz

Powiększ

Srebrna moneta z serii Lunar II, bita w Australijskiej mennicy Perth Mint. Moneta o wadze jednej uncji, której wygląd zmienia się co roku, tym razem nawiązuje do roku psa.

Więcej szczegółów

190,00 zł

  • Nominał 1 AUD
  • Średnica 45.10 mm
  • Próba 999,9 / 1.000
  • Waga 31,1 grama
  • Kraj pochodzenia Australia
  • Grubość 2,60 mm

Srebrne monety inwestycyjne to świetny sposób na bezpieczną lokatę kapitału. Ponadto ta forma inwestycji polecana jest osobom pragnącym czerpać dodatkowe, estetyczne korzyści z budowanej kolekcji. Ceny srebrnych monet ustala się na podstawie kilku czynników takich jak kurs srebra, kurs dolara (odpowiednio do danej waluty), marża dilera czy koszt samej produkcji.

Srebrna moneta Australian Lunar II Rok Psa 2018 waży 31,55 grama i ma średnicę 45,6 mm. Wykonano ją ze stopu srebra Ag.999. Producentem jest australijska mennica w Perth (Perth Mint) słynąca z wysokiej precyzji reliefu oraz zastosowania innowacyjnych technologii w procesach produkcyjnych.

Australian Lunar II Rok Psa to jedenasta moneta z serii Lunar II. Nazwą Lunar mennica w Perth nawiązuje do chińskiego kalendarza księżycowego, w którym poszczególne lata mają swoich zwierzęcych patronów. Każdy ze znaków kalendarza rzekomo wpływa na osoby, które urodziły się w odpowiednim roku. Kalendarz księżycowy sięga swoją historią do drugiego tysiąclecia przed Chrystusem.

W latach 1999-2007 emitowano serię Lunar I i ze względu na jej ogromną popularność podjęto decyzję o kontynuacji produkcji od roku 2008. Pierwszym egzemplarzem Lunar I był Rok Królika, a ostatnim Rok Świni. Serię Lunar II tworzą: Rok Szczura (2008), Rok Bawołu (2009), Rok Tygrysa (2010), Rok Królika (2011), Rok Smoka (2012), Rok Węża (2013), Rok Konia (2014), Rok Kozy (2015), Rok Małpy (2016), Rok Koguta (2017). Na rewersie umieszczane są wizerunki zwierząt oraz podpis konkretnego roku z kalendarza księżycowego. Monety zyskują na wartości poprzez swoją unikalność, powstającą dzięki zmianom rewersów. Awers jest niezmienny. Znajduje się na nim portret królowej Elżbiety II w koronie, napis Elizabeth II Australia, nominał, rok produkcji oraz informacje o wadze monety i próbie srebra. Nominał jest użyty w celach informacyjnych, ponieważ monety są legalnym środkiem płatniczym na terenie Australii. Realna wartość inwestycyjna jest jednak powiązana głównie z ilością wykorzystanego metalu szlachetnego.

Napisz swoją opinię

Lunar II Rok Psa 2018 - 1 oz

Lunar II Rok Psa 2018 - 1 oz

Srebrna moneta z serii Lunar II, bita w Australijskiej mennicy Perth Mint. Moneta o wadze jednej uncji, której wygląd zmienia się co roku, tym razem nawiązuje do roku psa.