Srebrna moneta Ruanda Nautical Serie - Santa Maria 2017 - 1 oz

Powiększ

Moneta wyprodukowana w Rwandzie to pierwszy produkt z serii Nautuca.

Więcej szczegółów

142,00 zł

  • Nominał 50 Amafranga
  • Średnica 40,00 mm
  • Próba 999/1000
  • Waga 31,1 grama
  • Kraj pochodzenia Rwanda
  • Grubość 40,00 mm

Srebrna moneta bulionowa Żaglowiec Santa Maria 2017 (Rwanda Nautical Series – Santa Maria 2017) wchodzi w skład kolekcji Nautical Series emitowanej w Niemczech, ale na licencji państwa Ruanda. Jest to pierwsza moneta w tej serii. Nautical Series to następca popularnej na światowych rynkach kolekcji African Wildlife. Liczba egzemplarzy tej, i każdej kolejnej, emisji będzie ograniczona co może powodować regularny wzrost wartości monet. Ostateczny nakład nie został jeszcze ogłoszony.

Rozpoczęcie serii Nautical nawiązuje do wydarzenia sprzed pięciuset dwudziestu pięciu lat, czyli odkrycia Ameryki. Nazwa Santa Maria zatem nie jest przypadkowa. Na awersie monety znajduje się wizerunek statku Santa Maria. W tle widnieje morze, symbol busoli, a także marynarskie przyrządy miernicze. Wszystko osadzone w ciekawej perspektywie sprawiającej, że oglądający ma wrażenie jakoby statek wypływał z obrazu. W otoczce umieszczono tytuł serii, rok produkcji, wagę (jedna uncja, co przekłada się na 31,1 grama) oraz zastosowaną próbę srebra. W centralnym miejscu rewersu znajduje się godło Ruandy. Godło otoczone jest nazwą emitenta (Banki Nkuru Y’u Rwanda) oraz wartością nominału równego pięćdziesięciu frankom rwandyjskim. Moneta jest legalnym środkiem płatniczym w Ruandzie.

Monety bulionowe to doskonała inwestycja. Metale szlachetne nie podlegają drastycznym wahaniom cen jak choćby waluty czy popularne dzisiaj kryptowaluty. Gdy w gospodarce panują niskie stopy procentowe ciężko liczyć na zysk z produktów bankowych, a papiery wartościowe takie jak akcje zawsze będą obarczone wysokim ryzykiem.

Warto pamiętać o odpowiednim postępowaniu w stosunku do srebrnych, ale też złotych monet bulionowych. Powinny być przechowywane w specjalnych opakowaniach i dotykane wyłącznie przez zaprojektowane ku temu rękawiczki. Doskonale zadbane monety mają większą wartość i świadczą o klasie numizmatyka. Nawet niewielkie uszkodzenia mogą skutecznie uniemożliwić sprzedaż egzemplarza.

Napisz swoją opinię

Srebrna moneta Ruanda Nautical Serie - Santa Maria 2017 - 1 oz

Srebrna moneta Ruanda Nautical Serie - Santa Maria 2017 - 1 oz

Moneta wyprodukowana w Rwandzie to pierwszy produkt z serii Nautuca.