Srebrna moneta Australijski Koala 2021 - 1 oz

Powiększ

Australijski Koala 2021 1oz srebra, limitowana edycja. Próba 999,9.

Więcej szczegółów

150,00 zł

  • Nominał 1 AUD
  • Średnica 40,6 mm
  • Próba 999,9 / 1.000
  • Waga 31,1 g
  • Kraj pochodzenia Australia

Srebrna moneta Australijski Koala (Silver Koala) jest produkowana przez słynną mennicę w Perth (Perth Mint) w Australii. Przy wyborze inwestycji w monety bulionowe warto zwracać uwagę na renomę emitenta. Perth Mint powstała w 1896 roku, czyli jeszcze przed połączeniem się brytyjskich kolonii w australijską federację. Niektóre źródła podają, że w latach 1899-1931 mennica wybiła aż 106 milionów złotych monet. Od 1987 roku Perth Mint kooperuje z Departamentem Skarbu Australii, produkując i sprzedając australijskie złoto, platynę i srebro. Do roku 2000 mennica Perth wyprodukowała 3,25% wydobytego do tej pory złota na świecie. Można mieć zatem pewność, że monety bulionowe emitowane przez Perth Mint należą do produktów światowej klasy.

Inwestycje w srebrne monety są ciekawą alternatywą do inwestycji we wszelkie produkty rynku finansowego, charakteryzujące się wysokim ryzykiem. Stosunkowo stabilny kurs srebra i właściwości kolekcjonerskie monet zapewniają bezpieczeństwo ulokowanego kapitału.

Australijski Koala to klasyczna moneta bulionowa, której rewers jest zmieniany co roku. Mennica zapewnia w ten sposób unikalność poszczególnym seriom, dbając o rosnącą wartość swoich produktów. Awers monety przedstawia wizerunek królowej Elżbiety II i nominał w wysokości jednego dolara. Silver Koala jest legalnym środkiem płatniczym w Australii. Na rewersie monety z roku 2017 zamieszczono wizerunek koali siedzącego pod drzewem. Waga egzemplarza to 31,1 grama, przy średnicy 40,6 milimetra. Monety są uznane na światowych rynkach, dlatego w razie chęci sprzedaży nie powinno być z nią problemów. Australijski Koala może być doskonałym uzupełnieniem kolekcji lub pierwszym wyborem dla początkujących numizmatyków.

Należy pamiętać o odpowiednim postępowaniu z monetami bulionowymi. Nawet niewielki uszkodzenia mogą znacząco wpłynąć na ich wartość. Zaleca się dotykanie egzemplarzy tylko w bawełnianych rękawiczkach oraz przechowywanie ich w specjalnych opakowaniach.

Napisz swoją opinię

Srebrna moneta Australijski Koala 2021 - 1 oz

Srebrna moneta Australijski Koala 2021 - 1 oz

Australijski Koala 2021 1oz srebra, limitowana edycja. Próba 999,9.