Terminy i koszty wysyłki

Firma 79th Element dokłada wszelkich starań, aby przesyłki były doręczone do naszych Klientów szybko i bezpiecznie. W przypadku zamówień z odbiorem osobistym, staramy się by zamówione produkty były jak najszybciej gotowe do odbioru.


Przywiązujemy dużą wagę do tego, by w naszym magazynie stale znajdowały wystarczające ilości najpopularniejszych sztabek i monet inwestycyjnych, złotych i srebrnych, takie jak Krugerrand, Maple LeafPhilharmonik, American Eagle, Australian Kangaroo. W ich przypadku zamówienia wysyłane są w terminie do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania przelewu Klienta. 

W przypadku rzadszych monet możemy nie dysponować nimi w danej chwili. W takim przypadku generalna zasada jest taka, że monety zamówione do poniedziałku (rano) są od nas rozsyłane w czwartek, czyli w ciągu 3 dni. Taka sytuacja stanowi według naszych statystyk 88% zamówień. 

Jeżeli jednak zamówienie złożone jest we wtorek, to będzie zrealizowane w następny czwartek, czyli w 7 dni roboczych. Tak dzieje się w przypadku 11% zamówień.

Dłuższy okres, 12 dni roboczych, obowiązuje w sytuacji gdy producenci monet w danej chwili nie mają zamawianej monety w swoim magazynie. To zdarza się bardzo sporadycznie, w przypadku około 1% zamówień.

W przypadku gdy termin realizacji zamówienia jest kluczowy dla Klienta istnieje możliwość zapytania telefonicznego czy mejlowego o dostępności danego waloru i czasie realizacji zamówienia w przypadku złożenia zamówienia. 

Domyślną formą wysyłki jest UPS. Wysyłka kosztuje 30 zł, przy czym każda paczka jest ubezpieczona do kwoty 50 000 zł. Jako jedna z nielicznych firm w Polsce mamy podpisaną umowę z UPS, dopuszczającą ubezpieczone przesyłanie kruszców za ich pośrednictwem.

Klienci mogą również wybrać wysyłkę paczkomatami firmy Inpost, w cenie 15 zł. Przesyłki są teoretycznie ubezpieczone do kwoty 20 000 zł, ale procedura uzyskiwania odszkodowania jest trudna czy wręcz niemożliwa. Ponadto w okresie listopad-grudzień system paczkomatów jest przeciążony w związku z przesyłkami świątecznymi, przesyłki są bardzo niedbale traktowane i ryzyko zagubienia przesyłki jest znacząco wyższe. Klienci wybierają przesyłkę paczkomatami na własną odpowiedzialność.