Srebrna moneta China Panda 2017 - 30g

Powiększ

Kolejna edycja popularnej srebrnej monety bulionowej o wadze 30g.

Więcej szczegółów

172,00 zł

  • Nominał 10 CNY
  • Średnica 40,00 mm
  • Próba 999/1000
  • Waga 30 gramów
  • Kraj pochodzenia Chiny
  • Grubość 2,60 mm

Srebrne monety bulionowe to świetna lokata kapitału jako alternatywa do produktów bankowych. Nie zawsze można oczekiwać wysokich zwrotów na przykład z bankowych lokat czy kont oszczędnościowych. Gdy na rynkach królują niskie stopy procentowe warto uciekać z gotówką w inwestycje bezpieczne i sprawdzone. Numizmatyka ponadto może być doskonałą pasją. Zarówno srebrne, jak i złote monety są pięknie zdobione i niepowtarzalne. Posiadają wartość finansową, kolekcjonerską, ale również sentymentalną. Mogą być wspaniałym prezentem dla wyjątkowych osób. Wartość srebrnych monet bulionowych jest zależna od kilku czynników takich jak kurs srebra czy menniczy koszt produkcji danego egzemplarza. Kurs srebra natomiast jest stosunkowo stabilny, choć potrafi zaskoczyć nagłymi zwyżkami jak ta z roku 2011, gdy srebro osiągnęło wartość 1493 dolarów za kilogram.

Srebrna moneta Chińska Panda (China Panda) jest produkowana od 1982 roku przez chińskie mennice w Shangahi’u (słynna Shanghai Mint) oraz w Pekinie i Shenzhen. Właścicielem mennic jest Ludowy Bank Chin, gwarantujący stabilność i renomę monet na światowych rynkach. Chińska Panda jest emitowana w wersji ze złota i srebra. Ponadto moneta jest legalnym środkiem płatniczym w Chinach, dlatego na rewersach zawsze podawana jest wartość nominału. Realna wartość lokacyjna nie jest w żaden sposób powiązana z nominałem i zależy między innymi od kursu srebra.

Awers każdej serii jest niezmienny. Przedstawia Świątynię Nieba (Tian Tan), która znajduje się w Pekinie. Na awersie umieszcza się również rok produkcji oraz napis w języku chińskim tłumaczony jako: Chińska Republika Ludowa. Rewers zmienia się co roku, dodając Chińskiej Pandzie wartości. Za każdym razem znajduje się jednak na nim wizerunek pandy. Na wersji z 2017 roku panda jest w pozycji siedzącej, trzymająca gałązkę bambusa. Rewers zawiera również nominał, wagę monety (od 2016 roku egzemplarze ważą 30 gram) oraz użytą próbę srebra (999/1000).

Napisz swoją opinię

Srebrna moneta China Panda 2017 - 30g

Srebrna moneta China Panda 2017 - 30g

Kolejna edycja popularnej srebrnej monety bulionowej o wadze 30g.