Złota moneta bulionowa Britannia - 1/10 uncji.

Powiększ

Moneta wykonana ze złota o wadze 1/4 uncji. Kolejna odsłona kultowej już serii brytyjskich monet Britannia.

Więcej szczegółów

897,00 zł

  • Nominał 10 GBP
  • Średnica 16,50 mm
  • Próba 999,9 / 1,000
  • Waga 3,11 gram
  • Kraj pochodzenia Wielka Brytania
  • Grubość 1,17 mm

Nowa odsłona kultowej już serii złotych monet wydawanych przez rząd brytyjski. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom inwestorów, monety Britannia dostępne są w różnych wagach. Prezentowana moneta waży 1/10 uncji i jest wykonana ze złota próby 0,9999.

Zapoczątkowana w 1987 roku seria monet nosi nazwę Britannia i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Od początku istnienia motywem przewodnim tych monet jest postać mitycznej Britanni. Jej historia sięga jeszcze czasów rzymskich i jest uznawana za kobiecą personifikację wielkiej Brytanii. Przedstawiona została w klasycznej todze i hełmie. W jednej ręce trzyma trójząb nawiązujący do bliskości z morzem, w drugiej natomiast tarczę. Britannia jest symbolem siły, potęgi i ducha narodowego Wielkiej Brytanii. Awers przedstawia dobrze znany wizerunek Jej Królewskiej Mości Elżbiety II w jej pięknym, charakterystycznym diademie. Zdumiewająca konstrukcja i popularność monety sprawiają, że jest to doskonały prezent i ponadczasowy dodatek do kolekcji.

Szczegóły na temat monety:

    
Wykonana z 0,9999 czystego złota, o masie 1/10 uncji trojańskiej.
   
Bita przez British Royal Mint.
 
   Jej wartość nominalna to 10 funtów brytyjskich.
   
Moneta jest prawnym środkiem płatniczym na terenie Wielkiej Brytanii.
    
Awers zawiera : Portret Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II.  "D.G. REG F.D "(Królowa dzięki  łasce Boga), nominał monety oraz imię Jej Królewskiej Mości.

    
Rewers zawiera: Wizerunek Britannii z tarczą w lewej ręce i trójzębem w prawej - jest symbolem uczciwości i siły. Napisy: "Britannia", czystość i waga monety oraz rok powstania "2020".

Napisz swoją opinię

Złota moneta bulionowa Britannia - 1/10 uncji.

Złota moneta bulionowa Britannia - 1/10 uncji.

Moneta wykonana ze złota o wadze 1/4 uncji. Kolejna odsłona kultowej już serii brytyjskich monet Britannia.