Złota moneta lokacyjna Somalijski Słoń 2020

Powiększ

Złoty słoń Słoń Somalijski o wadze 1 uncji. Rocznik 2020.

Rzadka i pożądana moneta.

Więcej szczegółów

8 800,00 zł

  • Próba 999/1000
  • Waga 31,1 grama
  • Zawartość czystego złota 31,1 grama
  • Kraj pochodzenia Somalia

Prezentowane monety pochodzą z niemieckiej Bayerisches Hauptmuenzamt Mint. Historia bicia monet przez tą mennicę sięga roku 1158. Produkcja Złotego Słonia odbywa się dzięki autoryzacji rządu somalijskiego. Pomimo to moneta ta, nie jest prawnym środkiem płatniczym na terenie tego kraju.

Wizerunek słonia, pojawia się na tych monetach od 2004 roku i jest zmieniany corocznie. Wpływa to na podniesienie atrakcyjności monety ponieważ do walorów inwestycyjnych, dochodzi dodatkowo walor kolekcjonerski.

Na uwagę zasługuje to, że moneta występuje również w wersji wykonanej ze srebra.

Na awersie monety z serii African Wildlife z roku 2018, znajduje się godło Somalii i nominał. Dodatkowo po tej stronie monety, umieszczono rok produkcji i nazwę Somali Republic.

Rewers tradycyjnie przedstawia słonia. Tym razem umieszczonego na tle afrykańskiej dzikiej przyrody. Co jeszcze znajduje się na rewersie? Przede wszystkim nazwa serii African Wildlife oraz nazwa monety (Elephant). Ponadto zobaczyć możemy informacje na temat wagi podanej w uncjach i czystości kruszcu z jakiego została wyprodukowana ta niezwykle ciekawa moneta.

Dlaczego warto zainteresować się monetami z serii African Wildlife?

Na pewno wpływa na to renomowana mennica z której pochodzi. To ona daje gwarancję doskonałego wykonania i użycia najwyższej jakości materiałów. Poza walorami inwestycyjnymi, zmieniający się co roku rewers, nadaje dodatkowe walory kolekcjonerskie, co wpływa na większą poprularność tych monet.

Napisz swoją opinię

Złota moneta lokacyjna Somalijski Słoń 2020

Złota moneta lokacyjna Somalijski Słoń 2020

Złoty słoń Słoń Somalijski o wadze 1 uncji. Rocznik 2020.

Rzadka i pożądana moneta.