Złota moneta bulionowa Maple Leaf 1/2oz - 2017

Powiększ

Kanadyjski Liść Klonowy (Maple Leaf) to pierwsza moneta lokacyjna bita z najwyższej próby złota 999,9.

Więcej szczegółów

2 492,00 zł

  • Nominał 20 CAD
  • Średnica 25,00 mm
  • Próba 999.9/1.000
  • Waga 15,55g
  • Kraj pochodzenia Kanada
  • Grubość 2,23 mm

Moneta bulionowa jest emitowana przez renomowana Kanadyjską Mennice nieprzerwanie od 1979 roku, jej nazwa wzięła się od kanadyjskiego symbolu narodowego, czyli Liścia Klonowego. Zaskakujący jest fakt, że po raz pierwszy złota moneta została wyemitowana w nakładzie aż 37 milionów sztuk, co niewątpliwie przyczyniło się do szybkiego wzrostu jej popularności.

Charakterystyka monety Kanadyjski Liść Klonowy

Na każdej monecie Maple Leaf znajduje się popiersie królowej Elżbiety II, a nad jej wizerunkiem wygrawerowany jest napis “ELIZABETH II”, a w otoku na dole monety umieszczony jest rok emisji (2017) oraz wartość nominalna monety (20 DOLLARS).

Rewers złotej monety przedstawia kanadyjski symbol narodowy, czyli Liścia Klonowego. Po obu stronach Liścia znajduje się oznaczenie próby złota, z którego moneta została wytworzona. W otoku na dole po lewej stronie jest napis “FINE GOLD”, a po prawej stronie oznaczenie wagi monety (½ oz OR PUR).    

Od 2013 roku na monetach Maple Leaf zostały umieszczone zabezpieczenia przed fałszerstwem w postaci laserowego grawerunku z dwucyfrowym oznakowaniem rocznika. Dodatkowym zabezpieczeniem jest ryflowany rant monety.

Co wyróżnia monetę inwestycyjną Kanadyjski Liść Klonowy?

Maple Leaf jest monetą bulionową rozpoznawalną na całym świecie, to moneta, która znajduję się w portfelu każdego inwestora obok Krugerranda, Wiedeńskiego Filharmonika i Kangura Australijskiego.

Kanadyjski Liść Klonowy jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie Kanady oraz  moneta ta ma rządową gwarancję jakości kruszcu i wagi. Popularność Kanadyjskiego Liścia Klonowego sprawia, że można ją łatwo kupić i łatwo odsprzedać za korzystną cenę. Maple Leaf to moneta bulionowa, która stanowi dobre ulokowaniem kapitału na przyszłość, to sposób na inwestycje i oszczędzanie. Złote monety nawet sprzed stu lat w dalszym ciągu mają wartość nabywczą, natomiast waluty papierowe żyją średnio 27 lat i po czasie stają się bezwartościowe.

Moneta jest w stanie menniczym, to znaczy, że “moneta nie była w obiegu i jest w stanie niepogorszonym, niż wtedy gdy opuszczała linię produkcyjną”.

Napisz swoją opinię

Złota moneta bulionowa Maple Leaf 1/2oz - 2017

Złota moneta bulionowa Maple Leaf 1/2oz - 2017

Kanadyjski Liść Klonowy (Maple Leaf) to pierwsza moneta lokacyjna bita z najwyższej próby złota 999,9.