Złota moneta lokacyjna Chińska Panda 1/4oz - 2007

Powiększ

Chińska Panda to jedna z najbardziej popularnych monet bulionowych, jakie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów z całego świata.

Więcej szczegółów

1 668,00 zł

  • Nominał 100 CNY
  • Średnica 22.00 mm
  • Próba 999,9 / 1,000
  • Waga 7,78 gram
  • Kraj pochodzenia Chiny
  • Grubość 1,53 mm

Powstaje ona od 1982 roku w Chińskiej Republice Ludowej, a jej cechą charakterystyczną jest umieszczany na rewersie wizerunek symbolu tego kraju, czyli pandy wielkiej, który co roku ulega zmianie. Właśnie z tego powodu oraz ze względu na ograniczoną liczbowo emisję, wartość Chińskiej Pandy stale rośnie. Nieco większą popularnością cieszą się egzemplarze, które powstały przed rokiem 2016, kiedy to zrezygnowano z produkcji monet o wadze 31,1 g i wprowadzono system metryczny.

Jak wygląda złota moneta bulionowa Chińska Panda?

Każda z monet Chińska Panda ma umieszczony na rewersie wizerunek tego zwierzęcia, przy czym rysunek jest co roku zmieniany. Wyjątkiem od tej reguły są monety bite w 2001 i 2002 roku, w których rewers jest taki sam. W wersji z roku 2007 moneta ozdobiona jest motywem przedstawiającym dorosłą pandę i młode jedzące pędy bambusa, którego krzewy widać również w tle. Obok wizerunku zwierząt umieszczono nominał – 100 chińskich juanów i chociaż Chińska Panda jest w Chinach pełnoprawnym środkiem płatniczym, jej rzeczywista wartość nie jest równa nominalnej. Oprócz tego po tej stronie monety widnieje informacja o zawartości złota i jego próbie. Awers, podobnie jak w innych edycjach, przestawia Świątynię Nieba wybudowaną w pierwszej połowie XV wieku, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Nad nią umieszczono napis w otoku oznaczający kraj emitenta, czyli Chińską Republikę Ludową, a poniżej rok produkcji.

Sposób na inwestycję i ciekawy element kolekcji

Złota moneta bulionowa Chińska Panda rozpoznawalna jest na całym świecie. Ponieważ jednak liczba wyprodukowanych monet w każdym roku jest ograniczona, a rewers zmienia się regularnie, stanowi ona obiekt zainteresowania numizmatyków, którego wartość stale roście. Ten wyrób będzie więc doskonałą propozycją zarówno dla inwestorów, jak i osób chcących uzupełnić swój zbiór.

Napisz swoją opinię

Złota moneta lokacyjna Chińska Panda 1/4oz - 2007

Złota moneta lokacyjna Chińska Panda 1/4oz - 2007

Chińska Panda to jedna z najbardziej popularnych monet bulionowych, jakie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem kolekcjonerów z całego świata.