Złota moneta lokacyjna Britannia 1 oz

Powiększ

Nowość w naszym sklepie, wprowadzona na życzenie klientów.

Moneta uncjowa produkcji brytyjskiej. Do 2013 produkowana była w standardzie typowym dla Mennicy Londyńskiej, czyli 916, i ważyła 33,84 gramów. Później produkowana z czystego złota, waży 31,1 gramów.

Więcej szczegółów

5 994,00 zł

  • Średnica 32.70 mm
  • Próba 999.9 Au
  • Waga 31.1 g
  • Zawartość czystego złota 31.1 g
  • Kraj pochodzenia Wlk Brytania
  • Grubość 2.79 mm

Inwestowanie w złoto coraz chętniej wybierane jest jako korzystna, a zarazem bezpieczna lokata kapitału. Zakup metali szlachetnych nierzadko stanowi jeden z elementów portfela inwestycyjnego i nic w tym dziwnego – niskie stopy procentowe zniechęcają do produktów bankowych, zaś wysokie ryzyko utraty pieniędzy związane z grą na giełdzie powoduje, że tego typu rozwiązań unika wiele osób. Złoto dostępne jest w formie sztabek różnej wielkości, albo monet. Jeśli te ostatnie należą do uznanych kolekcji i charakteryzują się wysoką wartością kolekcjonerską, ich cena wraz z biegiem lat będzie rosnąć.

Niemałym zainteresowaniem cieszą się też egzemplarze produkowane tylko w jednym kraju, które zdobione są motywem nawiązującym do symboli narodowych miejsca, w jakim powstały. Przykładem mogą tu być chociażby kanadyjski Liść Klonowy lub Amerykański Orzeł. Złota Britannia również należy do tego typu wyrobów.

Najwyższa jakość gwarantowana przez Królewską Mennicę Brytyjską

Złota moneta bulionowa przedstawiające Britannię to dzieło Królewskiej Mennicy Brytyjskiej – jednej z najstarszych w Europie. Cieszy się ona dużą renomą na rynku metali szlachetnych i od wielu lat oferuje niezmiennie wysokiej jakości produkty. Prezentowana moneta swoją nazwę zawdzięcza Dumnej Britanni – brytyjskiemu symbolowi odwagi i waleczności. Od dawna cieszy się ogromną popularnością na rynku numizmatycznym. Aż do roku 2013 była wytwarzana z domieszką srebra, zaś później produkowano ją z czystego złota i tak pozostało do dziś. Na awersie widnieje wizerunek Britanii, który w każdym nieparzystym roku wydania poddawany jest nieznacznej modyfikacji. Ta zmiana sprawia, że monety zyskują wartość kolekcjonerską i nierzadko poszukiwane są przez numizmatyków. Rewers zdobi podobizna królowej Elżbiety II, a wokół portretu umieszczona jest informacja o wartości nominalnej.

Złota Britannia jest pełnoprawnym środkiem płatniczym, jednak ze względu na wartość kolekcjonerską cieszy się dużą popularnością przede wszystkim wśród miłośników numizmatyki.

Atrakcyjna inwestycja

Złota moneta inwestycyjna Britannia to z pewnością produkt godny uwagi. Zainteresuje on osoby szukające wartościowych, a zarazem estetycznych wyrobów menniczych. Ten egzemplarz ze względu na zmianę awersu cieszy się też ogromną popularnością wśród kolekcjonerów, a wraz z upływem lat cena unikatowych egzemplarzy z pewnością będzie wzrastać. Najwyższa jakość wykonania, czyste złoto i piękny wzór – wszystko to sprawia, że każdy nabywca złotej Britanni z pewnością będzie zadowolony.

Moneta brytyjska doskonale sprawdzi się także jako ciekawy prezent. Ten egzemplarz musi mieć w swoich zbiorach każdy zapalony numizmatyk. Oferowana w naszym sklepie moneta waży 31,1 gramów (1 uncja) i produkowana jest ze złota o próbie 999. Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy do zakupów, a w razie pytań – do kontaktu telefonicznego lub drogą mailową.

Napisz swoją opinię

Złota moneta lokacyjna Britannia 1 oz

Złota moneta lokacyjna Britannia 1 oz

Nowość w naszym sklepie, wprowadzona na życzenie klientów.

Moneta uncjowa produkcji brytyjskiej. Do 2013 produkowana była w standardzie typowym dla Mennicy Londyńskiej, czyli 916, i ważyła 33,84 gramów. Później produkowana z czystego złota, waży 31,1 gramów.