Złota moneta Kanadyjski liść klonowy 1oz - lata losowe

Powiększ

7 820,00 zł

  • Nominał 50 CAD
  • Średnica 30.00 mm
  • Próba 999/1.000
  • Waga 31.1g
  • Zawartość czystego złota 31.1g
  • Kraj pochodzenia Kanada
  • Grubość 2.80 mm

Moneta bulionowa Kanadyjski Liść Klonowy

Awers monety zdobi słynny Maple Leaf – liść klonowy, symbol Kanady. Na rewersie, podobnie jak w przypadku wielu innych monet będących w powszechnym obiegu, znajduje się podobizna brytyjskiej królowej Elżbiety II.

Od roku 2013 monety posiadają dodatkowe zabezpieczenie u dołu awersu, po prawej stronie, w postaci laserowego grawerunku z dwucyfrowym oznakowaniem rocznika. Moneta bulionowa zawiera co najmniej 99,9% czystego złota w stopie i osiąga ceny tylko nieznacznie przekraczające wartość zawartego w niej kruszcu. Ryflowany rant stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed fałszowaniem.

Kanadyjski Liść Klonowy dostępny jest w następujących gramaturach: 1 g, 1/20 uncji, 1/10 uncji, 1/4 uncji 1/2 uncji oraz 1 uncja złota. Mennica królewska emituje również serie okolicznościowe, jak np. moneta Royal Canadian Mounted Police czy też monety z motywami zwierzęcymi. Oprócz najbardziej popularnej, złotej wersji, Kanadyjski Liść Klonowy uznanie na rynkach inwestycyjnych zyskuje także srebrna moneta jednouncjowa.

Złota moneta inwestycyjna jest alternatywnym wyborem między popularnym Krugerrandem, a stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych monet na świecie, w okresie apartheidu w Afryce, ponieważ Krugerrand nie był wówczas ogólnodostępny na rynku. Kanadyjski liść Klonowy to wyjątkowa moneta, która łączy w sobie potencjał kolekcjonerski z inwestycyjnym.

Złote monety dostępne w sklepie

Napisz swoją opinię

Złota moneta Kanadyjski liść klonowy 1oz - lata losowe

Złota moneta Kanadyjski liść klonowy 1oz - lata losowe