Złota moneta lokacyjna Südkorea Chiwoo Cheonwang 2016 1oz

Powiększ

Złota moneta o wadze jednej uncji pochodząca z Korei Południowej. Wydana w 2016 roku w nakładzie zaledwie 2016 szt.

Więcej szczegółów

6 584,00 zł

  • Nominał 1 Clay
  • Średnica 40,00 mm
  • Próba 999/1.000
  • Waga 31,1 Gramm
  • Zawartość czystego złota 31,1 Gramm
  • Kraj pochodzenia Korea Południowa
  • Opakowanie Blister z certyfikatem i numerem seryjnym.

Złota moneta lokacyjna Südkorea Chiwoo Cheonwang z 2016 roku powstała w KOMSCO, czyli oficjalnej mennicy Korei Południowej. Należy ona do pierwszej edycji tego typu medali w wersji ze złota. Seria Chiwoo Cheonwang z pewnością stanie się gratką dla kolekcjonerów, ponieważ jest rozbudowywana. Zakup dostępnych elementów z tej kolekcji może więc okazać się korzystną inwestycją nie tylko ze względu na zawartość kruszcu, ale też z powodu ograniczonej liczby monet bitych w danym roku.

Wygląd monety

Na awersie widnieje Chiwoo Cheonwang – jest to postać historyczna, której bohaterskie czyny wraz z upływem czasu stały się podstawą do tworzenia mitologicznych opowieści. Chiwoo Cheonwang był plemiennym przywódcą, ale czczono go jak boga wojny i uznawano za władcę pogody i żywiołów. W wersji z 2016 roku legendarna postać przedstawiona została w pozycji stojącej z tarczą i włócznią – kolejne edycje tej serii różnią się awersem, dlatego moneta z 2016 roku jest ciekawą propozycją nie tylko dla osób chcących inwestować w metale szlachetne, ale też dla każdego kolekcjonera numizmatyki. Charakterystyczny atrybut tego bóstwa to przerażająca tarcza, której wyobrażenie umieszczone zostało na rewersie monety. Wokół niej znajdują się napisy informujące o próbie złota, kraju bicia, mennicy oraz roku, w którym moneta powstała. Nominał to „1 clay” (z ang. clay – ‘glina’), ponieważ nie jest ona prawnym środkiem płatniczym, a określenie glina odnosi się w tradycji koreańskiej do ziemi. 1 clay oznacza w tym przypadku 1 uncję złota.

Dlaczego warto ją mieć?

Złota moneta lokacyjna Südkorea Chiwoo Cheonwang z 2016 roku została wybita ze złota próby 999. Do klienta jest dostarczana w specjalnym opakowaniu, które chroni ją przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Jest to doskonały wybór dla wszystkich osób zainteresowanych inwestowaniem w metale szlachetne, a limitowana edycja oraz staranne wykonanie czynią tę monetę cenną również ze względu na jej wartość kolekcjonerską. Zapraszamy do zakupów!Napisz swoją opinię

Złota moneta lokacyjna Südkorea Chiwoo Cheonwang 2016 1oz

Złota moneta lokacyjna Südkorea Chiwoo Cheonwang 2016 1oz

Złota moneta o wadze jednej uncji pochodząca z Korei Południowej. Wydana w 2016 roku w nakładzie zaledwie 2016 szt.